Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Modellieren


Top rated
Laped Model Paste weiß 1Kg
Manufacturer information:
LAPED
 
, , 
SKU:
MODEL1000
GTIN:
8033300493830
HAN:
MODEL1000
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
Review:
14,50 € *
14,50 € per 1 kg
Available immediately
In stock
Create petals, flowres and other cake toppers with the Modelling Paste by Saracino.
Manufacturer information:
Saracino srl
 
, , 
SKU:
Deco
Variations in:
  • Color
HAN:
Deco
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
Color 
3,90 € *
15,60 € per 1 kg
Available immediately
Top rated
Daisy Flower Paste - Blütenpaste weiß 500g
Manufacturer information:
LAPED
 
, , 
SKU:
7638504
GTIN:
8033300490099
HAN:
7638504
Manufacturer:
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,50 kg
Review:
8,50 € *
17,00 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Essbarer Kleber - 22 Gramm
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F54750
GTIN:
8720512690576
HAN:
F54750
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,02 kg
2,50 € *
125,00 € per 1 kg
Available immediately
Top
Create a huge range of models, flowers and decorations with the White Modelling Paste by Saracino.
Manufacturer information:
Saracino srl
 
, , 
SKU:
Deco-007
GTIN:
8051277123062
HAN:
Deco-007
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
3,90 € *
15,60 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Laped Model Paste weiß 5Kg
Manufacturer information:
LAPED
 
, , 
SKU:
Model5000
GTIN:
8033300490211
HAN:
MODEL5000
Manufacturer:
Shipping weight:
5,00 kg
Item weight:
5,00 kg
59,00 € *
11,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -18 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1381W
GTIN:
5015462138722
HAN:
1381W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,07 kg
Item weight:
0,07 kg
5,20 € *
Available immediately
In stock
FunCakes Gum Paste Weiß -250 g-
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F20790
GTIN:
8720143515330
HAN:
F20790
Manufacturer:
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
0,28 kg
4,20 € *
16,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
SmartFlex Blütenpaste 250g
Manufacturer information:
SmartFlex
 
, , 
SKU:
SMF016
GTIN:
5999566811425
HAN:
SMF016
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
3,80 € *
15,20 € per 1 kg
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -20 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1382W
GTIN:
5015462138746
HAN:
1382W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,40 € *
Available immediately
In stock
FunCakes CMC - Tylo Pulver -60 g-
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F54605
GTIN:
8720512696561
HAN:
F54605
Manufacturer:
Shipping weight:
0,13 kg
Item weight:
0,13 kg
4,70 € *
78,33 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Create a huge range of models, flowers and decorations with the White Modelling Paste by Saracino.
Manufacturer information:
Saracino srl
 
, , 
SKU:
DEC007K1
GTIN:
8051277122683
HAN:
17645
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
14,90 € *
14,90 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -26 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1386W
GTIN:
5015462126606
HAN:
1386W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,00 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -24 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1384W
GTIN:
5015462126590
HAN:
1384W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,60 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -28 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1388W
GTIN:
5015462126613
HAN:
1388W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,02 kg
Item weight:
0,02 kg
4,00 € *
Available immediately
In stock
FunCakes Gum Paste Weiß -1kg-
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F20795
GTIN:
8720143515347
HAN:
F20795
Manufacturer:
Shipping weight:
1,06 kg
Item weight:
1,00 kg
15,70 € *
15,70 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -22 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1385W
GTIN:
5015462138760
HAN:
1385W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,40 € *
Available immediately
In stock
Tülpen Blüteblatt Former 380 x 280 mm
Manufacturer information:
MARTELLATO SRL
 
, , 
martellato@martellato.com
SKU:
40-W194
GTIN:
8029859081628
HAN:
40-W194
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
5,10 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -30 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1390W
GTIN:
5015462138784
HAN:
1390W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,01 kg
Item weight:
0,01 kg
3,90 € *
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Rosa- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25125
GTIN:
8720143515408
HAN:
F25125
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Multifunktions-Kunststoffmesser
Manufacturer information:
MARTELLATO SRL
 
, , 
martellato@martellato.com
SKU:
MARCUT 1
GTIN:
8029859079458
HAN:
50WA006B
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
5,10 € *
Available immediately
In stock
PME Impression Mat Diamond -Large-
Manufacturer information:
PME CAKE ES SL
C/ Juan Negrin 57 
Andalusien
Elche (Alicante)., Spanien, 03203
info@pmecake.co.uk
SKU:
IM183
GTIN:
5060281182593
HAN:
IM183
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
3,00 € *
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Blau- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25155
GTIN:
8720143515460
HAN:
F25155
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
Sale 43%
Modellier Schokolade 250 gramm grün
Manufacturer information:
Pavoni Italia
 
, , 
SKU:
CPVS250
GTIN:
8029248260375
HAN:
CPVS250
Manufacturer:
Shipping weight:
0,30 kg
Item weight:
0,30 kg
4,00 € *
16,00 € per 1 kg
Old price: 7,00 €
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Weiß- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25110
GTIN:
8720143515378
HAN:
F25110
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire Dark Green set/50 -26 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1386G
GTIN:
5015462126576
HAN:
1386G
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,00 € *
Low stock level
Top rated
PME Modelling tools Sugarcraft Knife
Manufacturer information:
PME CAKE ES SL
C/ Juan Negrin 57 
Andalusien
Elche (Alicante)., Spanien, 03203
info@pmecake.co.uk
SKU:
PME7
GTIN:
5060047060073
HAN:
PME7
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
Review:
9,50 € *
Low stock level
In stock
PME Spare Blades for PME Craft Knife-Scalpel Pk/5
Manufacturer information:
PME CAKE ES SL
C/ Juan Negrin 57 
Andalusien
Elche (Alicante)., Spanien, 03203
info@pmecake.co.uk
SKU:
PME7S
GTIN:
5060047060790
HAN:
PME7S
Manufacturer:
Shipping weight:
0,01 kg
Item weight:
0,01 kg
4,50 € *
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Hellblau- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25160
GTIN:
8720143515477
HAN:
F25160
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
Dekofee Stainless Steel Tool #6
Manufacturer information:
Dekofee
 
, , 
SKU:
DF0655
GTIN:
4260412246557
HAN:
DF0655
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
6,00 € *
Low stock level