Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Modellieren


Top rated
Daisy Flower Paste - Blütenpaste weiß 500g
Manufacturer information:
LAPED
 
, , 
SKU:
7638504
GTIN:
8033300490099
HAN:
7638504
Manufacturer:
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,50 kg
Review:
8,50 € *
17,00 € per 1 kg
Low stock level
Top rated
Laped Model Paste weiß 1Kg
Manufacturer information:
LAPED
 
, , 
SKU:
MODEL1000
GTIN:
8033300493830
HAN:
MODEL1000
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,00 kg
Review:
14,50 € *
14,50 € per 1 kg
Available immediately
Top rated
PME Modelling tools Sugarcraft Knife
Manufacturer information:
PME CAKE ES SL
C/ Juan Negrin 57 
Andalusien
Elche (Alicante)., Spanien, 03203
info@pmecake.co.uk
SKU:
PME7
GTIN:
5060047060073
HAN:
PME7
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
Review:
9,50 € *
Low stock level
In stock
Arbeitsplatte für Blüten 250 x 170 x 8 mm
Manufacturer information:
PME CAKE ES SL
C/ Juan Negrin 57 
Andalusien
Elche (Alicante)., Spanien, 03203
info@pmecake.co.uk
SKU:
RBVI
GTIN:
5060281180193
HAN:
RBV1
Manufacturer:
Shipping weight:
0,36 kg
Item weight:
0,36 kg
24,10 € *
Low stock level
In stock
Arbeitsunterlage glatte Fläche CM 40X60X1,2(H)
Manufacturer information:
Decora
 
, , 
SKU:
9260261
GTIN:
8024622041236
HAN:
9260261
Manufacturer:
Shipping weight:
3,30 kg
Item weight:
3,00 kg
51,90 € *
Low stock level
In stock
Blumen Sternen Ausstecher – Set/3
Manufacturer information:
Pavoni Italia
 
, , 
SKU:
NO25
GTIN:
8029248240131
HAN:
NO25
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
7,20 € *
Low stock level
In stock
Blütenpollen Tiny Pointed Weiß - Mini 144st
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1343W
GTIN:
5015462164424
HAN:
1369L
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
1,00 kg
7,20 € *
Low stock level
New
Cake-Masters Puderpinsel
Manufacturer information:
Cake-Masters
 
, , 
SKU:
14053
GTIN:
4250712340536
HAN:
14053
Manufacturer:
Shipping weight:
0,01 kg
Item weight:
0,01 kg
8,60 € *
Low stock level
In stock
Wilton Lollipop Sticks 10cm pk/50
Manufacturer information:
Cake-Masters
 
, , 
SKU:
11348
GTIN:
4250712313486
HAN:
1912-1006
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
2,00 € *
Low stock level
In stock
Wilton Lollipop Sticks 10cm pk/50
Manufacturer information:
Cake-Masters
 
, , 
SKU:
11824
GTIN:
4250712318245
HAN:
11824
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
2,50 € *
Low stock level
In stock
FunCakes Cocoabutter Drops 200g
Manufacturer information:
Cake-Masters Basics
 
, , 
SKU:
10515
GTIN:
4250712305153
HAN:
10515
Manufacturer:
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
1,05 kg
104,80 € *
104,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Cocoabutter Drops 200g
Manufacturer information:
Cake-Masters Basics
 
, , 
SKU:
10062
GTIN:
4250712300622
HAN:
10515
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
16,30 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Double Sided Orchid Throat/Tulip Veiner
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
82625
GTIN:
5015462124404
HAN:
82625
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
10,30 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire Dark Green set/20 -18 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1381G
GTIN:
5015462138715
HAN:
1381G
Manufacturer:
Shipping weight:
0,07 kg
Item weight:
0,07 kg
5,20 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire Dark Green set/50 -24 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1384G
GTIN:
5015462126569
HAN:
1384G
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,60 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire Dark Green set/50 -26 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1386G
GTIN:
5015462126576
HAN:
1386G
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,00 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire Gold set/50 -24 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1384GLD
GTIN:
5015462141586
HAN:
1384GLD
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
7,40 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire Green set/20 -20 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1382G
GTIN:
5015462138739
HAN:
1382G
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,30 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -18 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1381W
GTIN:
5015462138722
HAN:
1381W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,07 kg
Item weight:
0,07 kg
5,20 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -20 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1382W
GTIN:
5015462138746
HAN:
1382W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,40 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/20 -22 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1385W
GTIN:
5015462138760
HAN:
1385W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,40 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -24 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1384W
GTIN:
5015462126590
HAN:
1384W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
4,60 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -26 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1386W
GTIN:
5015462126606
HAN:
1386W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
4,00 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -28 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1388W
GTIN:
5015462126613
HAN:
1388W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,02 kg
Item weight:
0,02 kg
4,00 € *
Available immediately
In stock
Culpitt Floral Wire White set/50 -30 gauge-
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1390W
GTIN:
5015462138784
HAN:
1390W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,01 kg
Item weight:
0,01 kg
3,90 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Lily Blatt Veiner (70x32mm)
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
82611
GTIN:
5015462124329
HAN:
82611
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
10,00 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Stamens Medium White, 72pc
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1374W
GTIN:
5015462164530
HAN:
1374W
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
8,90 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Stamens Small Pearl Cream, 72pc
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1360C
GTIN:
5015462164455
HAN:
1360C
Manufacturer:
Item weight:
0,10 kg
10,30 € *
Low stock level
In stock
Culpitt Stamens Small Pearl Yellow, 72pc
Manufacturer information:
Culpitt
 
, , 
SKU:
1360YE
GTIN:
5015462164486
HAN:
1360YE
Manufacturer:
Item weight:
0,10 kg
5,30 € *
Low stock level
In stock
Decortwist Modellierpresse aus kunststoff mit 20 modellierscheiben.
Manufacturer information:
Decora
 
, , 
SKU:
AR-160
GTIN:
8024622042547
HAN:
9260240
Manufacturer:
Shipping weight:
0,10 kg
Item weight:
0,10 kg
26,20 € *
Low stock level
In stock
Dekofee Stainless Steel Tool #6
Manufacturer information:
Dekofee
 
, , 
SKU:
DF0655
GTIN:
4260412246557
HAN:
DF0655
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
6,00 € *
Low stock level
In stock
FMM - A Very English Rose Cutter - 3 Set - inspired by David Austin Rose Cutter
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTDVASROS
GTIN:
5060040865620
HAN:
CUTDVASROS
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
11,50 € *
Available immediately
In stock
FMM Cutter Easiest Carnation Ever
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTECARNEV
GTIN:
5060040863954
HAN:
CUTECARNEV
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
13,20 € *
Available immediately
In stock
FMM Cutter The Easiest Rose Ever
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTROSEV
GTIN:
5060040863725
HAN:
CUTROSEV
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
8,60 € *
Available immediately
In stock
FMM Cutter The Smaller Easiest Rose Ever Set/2
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTEROSEVS
GTIN:
5060040863770
HAN:
CUTEROSEVS
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,03 kg
11,50 € *
Low stock level
In stock
FMM Large Rose Petal Cutter 3/Set
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTROPL
GTIN:
5060040863343
HAN:
CUTROPL
Manufacturer:
Shipping weight:
0,04 kg
Item weight:
0,04 kg
9,00 € *
Low stock level
In stock
FMM multi-ribbon cutter - Multibandschneider
Manufacturer information:
FMM
 
, , 
SKU:
CUTRIB
GTIN:
5060040860557
HAN:
CUTRIB
Manufacturer:
Shipping weight:
0,06 kg
Item weight:
0,06 kg
13,30 € *
Low stock level
In stock
FunCakes CMC - Tylo Pulver -60 g-
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F54605
GTIN:
8720512696561
HAN:
F54605
Manufacturer:
Shipping weight:
0,13 kg
Item weight:
0,13 kg
4,70 € *
78,33 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Rosa- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25310
GTIN:
8720143515521
HAN:
F25310
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,90 € *
19,60 € per 1 kg
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Blau- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25155
GTIN:
8720143515460
HAN:
F25155
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Gelb- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25115
GTIN:
8720143515385
HAN:
F25115
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Grün- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25140
GTIN:
8720143515439
HAN:
F25140
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Hellblau- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25160
GTIN:
8720143515477
HAN:
F25160
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Available immediately
In stock
FunCakes Deko Melts -Rosa- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25315
GTIN:
8720143515538
HAN:
F25315
Manufacturer:
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,25 kg
4,90 € *
19,60 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Rosa- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25125
GTIN:
8720143515408
HAN:
F25125
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Rot- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25130
GTIN:
8720143515415
HAN:
F25130
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Schwarz- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25150
GTIN:
8720143515453
HAN:
F25150
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deco Melts -Snow White- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25100
GTIN:
8720143515354
HAN:
17682
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
5,00 € *
20,00 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Deko Melts -Weiß- 250g
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F25110
GTIN:
8720143515378
HAN:
F25110
Manufacturer:
Shipping weight:
0,26 kg
Item weight:
0,26 kg
4,70 € *
18,80 € per 1 kg
Low stock level
In stock
FunCakes Essbarer Kleber - 22 Gramm
Manufacturer information:
FunCakes
 
, , 
https://funcakes.com/
SKU:
F54750
GTIN:
8720512690576
HAN:
F54750
Manufacturer:
Shipping weight:
0,03 kg
Item weight:
0,02 kg
2,50 € *
125,00 € per 1 kg
Available immediately

Items 1 - 50 of 108